Merhaba! Ben şefiniz Birnur Çölok, Okul maceram FMV Ayazağa Işık ile başladı. Bir süre İ.T.Ü. Devlet Konservatuvarı’nda okuduktan ve ardından Beykent Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünden mezun olmamdan sonra, içimdeki sesi daha fazla susturamadım ve MSA Profesyonel Aşçılık programıyla kalbimdeki asıl mesleğe gerçek anlamda ilk adımımı attım. 

İstanbul’da çeşitli restoranlarda bir süre çalıştıktan sonra, “çok gezen bilir” diyerek mesleğimi icra etmek üzere A.B.D.’ye taşındım. Mutfak sanatları dendiğinde Amerika’nın kalbi sayılabilecek Chicago’da, Michelin yıldızlı ve The Bib Gourmand ödüllü, Alinea, Wood Chicago, Salero ve Momotaro gibi Fine Dining, Modern Amerikan, Japon, Meksika, İspanyol, Peru mutfaklarında uzun süre çalışma fırsatı buldum. Birlikte çalışma şerefine eriştiğim Grant Achatz, Ashlee Aubin gibi önemli şeflerin yanında edindiğim tecrübe, kariyerimin şekillenmesine çok büyük katkıda bulundu.

Daha sonra, çok uzun zamandır rüyalarımı süsleyen Bodrum’a taşındım. Bodrum’da The Edition Hotel’in açılışında Jr. Sous Chef olarak Şef Diego Muñoz’un yanında görev aldım. Kısa bir süre sonra da, hep hayalim olan kendi restoranım, Bernie’s Kitchen’ı açtım. Çok başarılı bir yaz ve kış sezonunun ardından, pandemi sürecinde, sektörün geçirdiği evrimi en faydalı ve sağlıklı şekilde değerlendirmek adına, özel şeflik yapmaya başladım. Bernie’s Kitchen – Private Chef Services’e evrildi. 

My career has been started at Culinary Arts Academy in Istanbul. And as soon as I graduated I worked at high end Restaurants in Istanbul. After that I moved to Chicago. 

I worked at Michelin Star and Bib Gourmand award winning restaurants like Alinea, Wood, Salero, Momotaro and also diners and pubs. And then I moved back to Bodrum. I’ve started to work at The Bodrum Edition as a Sous Chef. 

And after Edition, I’ve started my own business, Bernie’s Kitchen in Kizilagac. Restaurant is closed right now. With the pandemic, I turned to being a private chef. Until my restaurant will be back to business, we are going full speed on working as private chefs and setting great tables all around Turkey, wherever you want. So if you want to Rent a Chef, give us a call!